poniedziałek, 4 lutego 2013

Groza w świecie śrubek... i miłość ze świata śrubek


Dziś trochę inaczej niż zwykle...
Na jednych z zajęć z "kompozycji brył i płaszczyzn" oglądaliśmy bardzo intrygujące i tajemnicze steampunkowe filmy animowane. Aż musiałam o tym napisać, gdyż dla mnie te filmy są genialne!
Pierwszy, pt. "Tajemnicze wyprawy Jaspera Morello", reż. Anthony Lucas, to ilustracje XIX-wiecznych wydań książek Juliusza Verne'a w animacji. Film łączy w sobie grozę, tajemnicę oraz zestawia to wszystko z nastrojem niesamowitości...
Bohaterzy filmu spotykają się ze śmiercią, chorobą, szaleństwem. Zdrowy rozsądek przegrywa z chęcią odgadnięcia tego co nowe i niezbadane... Wieje grozą ;) Zachęcam do obejrzenia.
Film jest krótki ok. 30 min, z polskimi napisami, więc nie będzie problemu dla nikogo :) Drugi film to "Invention of Love", reż. Andrey Shushkov.
Jak poprzedni, również jest niezwykły. Połączenie teatru cieni i fantazyjnej steampunkowej stylistyki.
Animacja ukazuje historię miłości. Mężczyzna zakochuje się w kobiecie. Ona wprowadza się do jego świata, w którym wszystko zostało poddane mechanizacji. Nie mogąc się w nim odnaleźć, coraz bardziej gaśnie i oddala się od ukochanego.

Warto przeznaczyć kilka chwil na obejrzenie, gdyż potrafi urzec...Oba filmy są estetyczne i mają w sobie coś co daje do myślenia...
Pozdrawiam i miłej nocy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz